Jak fotografovat děti nebo zvířata, aby se na to dalo koukat? Jednoduše se to říká, ale hůře dělá. Cvičení dělá mistra. Přečtěte si pár našich tipů.
Focení dětí není vůbec snadné. Neposedí, postojí a rozhodně nemají žádný zájem spolupracovat. Vysvětlování je do určitého věku zbytečné, a tak se musíte spoléhat především na svoji pohotovost a díky pár tipům dokážete vymáčknout i v těžkých situacích ze svého iPhonu skvělé fotky.
Vyzkoušejte sekvenční snímání a Live Photos
Na iPhonu je velmi užitečnou možností sekvenční snímání. To je schopné (podle modelu iPhonu) pracovat s 10 snímky za sekundu, takže zachytí vše, co se před objektivem děje. Stačí jen držet tlačítko spouště a vidíte, jak fotky přibývají.
Další užitečnou vychytávkou jsou Live Photos. Moc uživatelů si volbu neoblíbilo, ale u fotografování dětí je neocenitelná. Dokáže totiž snímat 1,5 sekundy před stisknutím spouště a 1,5 sekundy po. Zachytí tedy 3sekundovou sekvenci. Tu si pak můžete v telefonu nechat, nebo z ní vytáhnout přesně ten okamžik, který potřebujete.
Kompozice jako trumf
Kompozice je velmi důležitá u všech fotografií. U dětí ale dvojnásob. Za prvé je nutné, abyste fotografovali z úrovně dětských očí, nikoliv těch svých. Proto se odhodlejte si k dítěti kleknout, lehnout, případně sednout. Fotky budou daleko přirozenější.
Ostřit musíte na oči. Je to stejné jako u fotografování osob. A zkuste se vyvarovat středové kompozici. Mnohem lépe většinou působí, když je děcko umístěné mimo střed a jeho pohled směřuje na vás nebo do prázdné poloviny fotografie.
Navštivte naše workshopy focení iPhonem
Fotografování iPhonem není žádná věda, ale náš 4hodinový workshop vám odhalí všechna tajemství, jak si tuto činnost rychle osvojit a během chvilky tak zlepšit svoje fotky. Nejbližší workshop je vypsán na sobotu 27. 7. od 10.00 v centru Prahy. Objednat se můžete dole pod článkem. Více informací s referencemi a podrobným programem najdete zde.