Fotíte s předsádkami Olloclip a chcete kryt, který nebudete muset při každém jejich použití sundávat? Olloclip vám nabídne hned dvě varianty kompatibilní s telefony iPhone 6/6s i s jejich Plus verzí.
Oba kryty používám již dlouhodobě, a ač jsou si oba velice podobné, každý je přece jen určen k něčemu trochu jinému. Na oba si přitom můžete na iPhonefotu přečíst jejich recenze, tento text ale slouží hlavně k rozhodnutí se, zda zainvestovat do Studia, anebo se spokojit s olloCase.
OLLOCLIP STUDIO – CHYBĚJÍCÍ ČLÁNEK VÝBAVY MOBILNÍHO FOTOGRAFA
OLLOCASE – FOTIT S PŘEDSÁDKOU OLLOCLIP JDE I V KRYTU
Bratrovražedný boj
Předně je třeba posoudit, zda Studio vůbec potřebujete. To je totiž spíše profesionální nástroj, ke kterému dostanete spoustu dalšího příslušenství, pro které když nebudete mít využití, bude vám víceméně k ničemu. Hodí se pak zejména pro natáčení videozáznamů.
To k olloCase nedostanete navíc nic. Za své peníze tak získáte jen kryt, který obsahuje výřezy pro čočky Olloclip (stejně jako Studio), ale nemá žádné další využití. Jedinou jeho funkcí tedy je, že chrání váš iPhone.
Na Studio můžete přidat držáky mikrofonu, světla, stativový závit v režimu na výšku i na šířku a grip. Ten se mi ukázal jako nejužitečnější, protože při držení telefonu tak máte větší jistotu v tom, že vám neupadne (vhodné zejména v davových tlačenicích a jiných extrémních podmínkách).
Samotný kryt Studia je ale díky mechanizmu značně robustní. Na váze se to příliš neprojeví, ale na rozměrech značně, zejména pokud vlastníte Plus variantu iPhonu, na které je znát každý milimetr navíc. Na běžné nošení to tedy příliš není.
Použitý materiál je pak pryž na rozdíl od toho u olloCase, který má záda z pevného plastu a budí tak lepší dojem. Vzhledově tím olloCase rozhodně lépe vypadá a snese i zcela běžné používání, pokud se zrovna předsádkami Olloclip fotit nechystáte.
Jestliže stále nevíte, který z krytů vybrat, vezměte to logicky. Nevyužijete-li držáků Studia, berte Case. Pokud nevyužijete držáků Studia, ale rádi byste grip, pořiďte k olloCase jen grip Shoulderpod S1, se kterým získáte i stativové čelisti. Samotný stativ pak můžete zvolit ten od značky Joby. Využijete-li služeb Studia, neváhejte, je to totiž kvalitní příslušenství.
O mnohém pak samozřejmě rozhodne i cena. OlloCase stojí 29,99 € (v přepočtu cca 800 Kč), kdežto Olloclip Studio celých 89,99 € (v přepočtu cca 2 400 Kč).
Pro jaký se tedy rozhodnete? Podělte se o tom s námi v komentářích pod článkem. A pokud i tak nevíte a rádi byste si produkty Olloclipu nejdříve osahali naživo, navštivte náš iPhonefoto workshop, kde vám tato příslušenství můžeme po dobu trvání kurzu zapůjčit.
Během měsíce března také budete moci o tato příslušenství soutěžit, takže žhavte své fotografické aplikace, rozhodně je totiž budete potřebovat. Již brzy se dozvíte všechny podrobnosti.